Kajak-kenu Eb – A vasárnap délelőtti érem eső a magyaroknál.

A poznani kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnap délelőtti döntőinek dobogósai és a további magyarok eredményei:

További információk a facebook oldalamon itt

 

férfiak:
    ——–
K-1 200 m, Európa-bajnok (olimpiai szám):
1.   Tótka Sándor (Magyarország) (35.385) mp
2. Liam Heath (Nagy-Britannia) (35.407) mp
3. Petter Menning (Svédország) (35.537) mp

  K-2 500 m, Európa-bajnok:
1.  Vladiszlav Litvinov, Dmitrij Natincsik (Fehéroroszország) (1:30.334) perc
2. Dmitro Danilenko, Oleh Kuharik (Ukrajna) (1:31.101) perc
3. Max Hoff, Jacob Schopf (Németország) (1:31.215) perc
…11. (a B döntőben 2.) Noé Bálint, Kulifai Tamás

 K-2 1000 m, Európa-bajnok (olimpiai szám):
1.   Max Hoff, Jacob Schopf (Németország) (3:19.973) perc
2. Samuel Balaz, Adam Botek (Szlovákia) (3:21.747) perc
3. Ricardas Nekriosius, Andrej Olijnik (Litvánia) (3:22.343) perc
…5. Béke Kornél, Varga Ádám (Magyarország) (3:22.500) perc

C-1 500 m, Európa-bajnok:
1.   Martin Fuksa (Csehország) (1:49.259) perc
2. Szergej Tarnovszkij (Moldova) (1:50.312) perc
3. Conrad Scheibner (Németország) (1:50.399) perc
  Kiss Balázs nem jutott be a döntőbe.

C-2 200 m, Európa-bajnok:
1.   Alberto Pedrero, Pablo Grana (Spanyolország) (36.900) mp
2. Arsen Sliwinski, Michal Lubniewski    (Lengyelország) (37.006) mp
3. Henrikas Zustautas, Vadim Korobov (Litvánia) (37.300) mp
…8. Korisánszky Dávid, Takács Mihály (Magyarország) (38.976) mp

C-2 1000 m, Európa-bajnok (olimpiai szám):
1.  Sebastian Brendel, Tim Hecker (Németország) (3:42.555) perc
2. Kirill Samsurin, Ilja Pervuhin (Oroszország) (3:44.811) perc
3. Catalin Chirila, Victor Mihalachi (Románia) (3:45.255) perc
…5. Hajdu Jonatán, Fekete Ádám (Magyarország) (3:46.808) perc

    nők:
    —-
 K-1 500 m, Európa-bajnok (olimpiai szám):
1.   Emma Jörgensen (Dánia) (1:53.402) perc
2. Kozák Danuta (Magyarország) (1:53.962) perc
3. Maria Povh (Ukrajna) (1:55.119) perc

 K-2 200 m, Európa-bajnok:
1.   Spela Janic, Anja Osterman (Szlovénia) (36.772) mp
2. Dominika Putto, Katarzyna Kolodziejczyk    (Lengyelország) (37.157) mp
3. Lucz Anna, Kiss Blanka (Magyarország) (37.190) mp

  K-4 500 m, Európa-bajnok (olimpiai szám):
1.   Magyarország (Lucz Dóra, Kárász Anna, Csipes Tamara, Bodonyi Dóra) (1:34.114) perc
2. Fehéroroszország (1:34.262) perc
3. Dánia (1:35.500) perc

 C-1 200 m, Európa-bajnok:
1.  Dorota Borowska (Lengyelország) (46.888) mp
2. Ludmila Luzan (Ukrajna) (47.595) mp
3. Oleszja Romasenko (Oroszország) (47.668) mp
    Takács Kincső nem jutott be a döntőbe.

 C-2 200 m, Európa-bajnok:
1.   Irina Andrejeva, Oleszja Romasenko (Oroszország) (43.824) mp
2. Balla Virág, Takács Kincső (Magyarország) (45.001) mp
3. Ludmila Luzan, Anasztaszija Csetverikova (Ukrajna) (45.204) mp